KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8122021
*
nr 812 2021
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färgetsning, Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:07:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 17:40:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik henri goetz
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
nr 812 2021
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färgetsning, Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 17:40:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik henri goetz
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02